[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سایز لوله مویی کولرگازی

محاسبه طول لوله مویی برای کولر گازی اسپیلت

1) کولر 36000 _ لوله مویی (090) به طول 85 cm باید تعویض و نصب گردد

2) کولر 32000 _ لوله مویی (090) به طول 75 cm

3) کولر 30000 _ لوله مویی (090) به طول 75 cm

4) کولر 24000 _ لوله مویی (080) به طول 100 cm

5) کولر 18000 _ لوله مویی (070) به طول دوتایی 60 cmو تکی (080) به طول 110cm

– توجه : تمامی این محاسبات برای کولرهای دو تکه می باشد و محاسبات کولرهای پنجره ای متفاوت است.

لوله مویی کولر گازی چیست؟

در سیستم های تهویه مطبوع سیکل تبرید به دو بخش تقسیم می شود. یکی از این بخش ها قسمت فشار بالا می باشد که از کمپرسور و کندانسور تشکیل شده و بخش فشار پایین که شامل اواپراتور و ورودی کمپرسور می باشد. برای کار کردن سیستم خنک کننده کولر گازی لوله مویین باعث می شود که فشار مبرد در داخل کمپرسور شکسته می شود. در واقع می توان گفت که کار لوله مویین جدا کردن قسمت فشار بالا و فشار پایین در سیستم های تهویه مطبوع می باشد.سایز لوله مویی کولرگازیسایز لوله مویی کولرگازی

جنس لوله مویین از مس بوده و طول آن  حداقل 100 سانتی متر و حداکثر 400 سانتی متر می باشد. حداقل و حداکثر قطر این لوله برابر 0.8 و 2 میلی متر می باشد و از آن در سیستم های خنک کننده ای مانند اسپیلت و انواع کولر گازی و همچنین یخچال های خانگی استفاده می شود.

با توجه به ظرفیت برودتی سیستم از سایزهای مختلفی از لوله مویی استفاده می شود. سایزهای 070، 080 و 090 از جمله سایزهای پر کاربرد می باشند که برای به کار بردن آنها باید محاسبات کارخانه ای به طور دقیق صورت گیرد.

استفاده از لوله مویی کولر گازی چه مزایایی دارد؟

لوله مویی دارای کنترل کننده فعالی نبوده و برای کنترل نمودن مبرد نیاز است تا طول لوله مویی را تغییر داد و این یک نکته مثبت برای لوله های مویین تلقی می شود.سایز لوله مویی کولرگازی

اکسپشن های دیگری نیز می توانند به عنوان جدا کننده بخش فشار بالا و فشار پایین عمل نمایند اما قیمت این اکسپنشن ها مانند الکو و دانفوس بالا بوده و هزینه پایین لوله مویی یک مزیت به شمار می رود. این قطعه در هنگام خاموش شدن به کار خود ادامه می دهد در صورتی که دیگر اکسپنشن ها به این صورت نمی باشند.

از مزایای دیگر لوله مویین می توان به این مورد اشاره کرد که در هنگام استارت خوردن کمپرسور دارای فشار اولیه نمی باشد. علاوه بر آن لوله مویین قابلیت سازگاری با تمامی مبردهای فریونی را دارد در صورتی که اکسپنشن های دیگر غالبا با یک یا چند گاز سازگار می باشند.

میزان مصرف گاز مبرد در لوله های مویی بسیار کمتر از سایر اکسپنشن ها می باشد و این یک مزیت بزرگ برای لوله مویی محسوب می شود.

معایب لوله مویی کولر گازی

در کنار تمام مزایایی که لوله مویی دارد معایب و مشکلاتی نیز برای آن وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت. به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که لوله های مویی دارند این است که قابلیت کار کردن در بارهای برودتی پایین را نداشته و همچنین قابل تنظیم نمی باشند.

علاوه بر آن به علت اندازه کوچکی که لوله های مویی دارند گاهی ممکن است به دلایل مختلفی پلمپ گردند. برای استفاده از لوله مویی تنها باید از کمپرسورهای بسته استفاده کرد و در غیر این صورت باید اکسپنشن های دیگری را مورد استفاده قرار داد.

یکی دیگر از معایبی که برای این قطعات وجود دارد این است که در هنگام استفاده از آنها امکان استفاده از رسیور وجود نخواهد داشت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle” height=”small” bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#8ed65c”][vc_column][vc_column_text]

با اطمینان و آرامش خاطر برای لوله مویی کولر گازی و آموزش تعویض کمپرسور کولر گازی در کرج با تماس بگیرید.ما سالهاست که در زمینه و دارای سابقه کاری درخشان می باشیم و همیشه مورد اعتماد و رضایت مشتری بوده ایم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle” height=”small”][vc_column][vc_column_text]

۵ ویژگی برتر فدک سرما در کرج

اول تجربه و عملکرد متوالی و پیاپی چندین ساله در کرج

دوم در اختیار داشتن نیروها سرویس کار و تعمیر کار متخصص و معتمد

سوم دریافت هزینه تعمیر و سرویس طبق نرخ مصوبه قانونی

چهارم استفاده از قطعات اورجینال و استاندارد و با کیفیت

پنجم وقت شناسی و خوش قولی نیروهای متخصص و انجام خدمات در زمان مشخص و عدم بدقولی سرویسکاران

سایز لوله مویی کولرگازی

به جرات می توانیم بگوییم که فدک سرما تنها مرکز تخصصی تعمیرات دستگاه های تخصصی در کرج است که توانسته حرفه ای ترین خدمات را برای مشتریان خود به ارمغان آورد.

تماس با ما

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

15 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.