تعمیر چیلر در کرج

تعمیر چیلر در کرج


تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج یک امر کارشناسی و تخصصی می باشد که برای انجام این کار نیازمند تعمیرکاران متخصص این حرفه هستید.

در ادامه مقاله فدک سرما اطلاعات مفیدی در رابطه با خدمات خود ارائه می دهد. از مهم ترین این خدمات تعمیر دستگاه های نامبرده شده در این مقاله است. از این رو برای دریافت اطلاعات بیشتر ، شما را به خواندن این مطلب دعوت می کنیم.

تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج - فدک سرما

چیلر چیست؟

برای تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج نیازمند آشنایی ابتدایی با دستگاه چیلر هستید. چیلر دستگاهی است که توسط یک سیکل برودتی تراکمی یا جذبی برودت را تولید می کند و این برودت را توسط مبدل(شل اند تیوپ،پلیتی و ….) ب سیال در گردش ک عموما آب است میدهد. آب چیلد (سرد شده) توسط پمپ در مدار سرمایشی تهویه مطبوع ، سرمایشی صنعتی قالب و سرسیلندرها سیرکوله میشود و مجدد به مبدل چیلر باز میگردد.

از شما دعوت میکنیم مقاله تعمیر چیلر در کرج را نیز مطالعه بفرمایید

مبرد (گاز) در کمپرسور متراکم شده و به حالت گاز داغ تبدیل میشود.در مرحله بعد به قسمت کندانسور چیلر میرود و در آنجا گرمای آن گرفته شده و به حالت مایع اما همان فشار بالا تبدیل می شود بعد از کندانسور مبرد (گاز) از فیلتر درایر (جذب رطوبت احتمالی و پلیسه و آشغال و غیره) گذشته و با فشار بالا 250 psi وارد عامل انبساط (اکسپنشن یا کپی لاری تیوپ میشود) در آنجا به شدت فشار آن کم شده 50 psi و مبرد (به حالت پودر ،مخلوط گاز و مایع) در می آید. اکنون دمای مبرد نیز شدیدا کاهش یافته و وارد اواپراتور چیلر میشود و در اواپراتور گرمای موجود را جذب کرده و به حالت بخار کامل تبدیل شده و با فشار پایین و فاز بخار یا گاز مجدد وارد کمپرسور میشود. این چرخه تا زمان رسیدن دمای مورد نظر ادامه دارد.تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج

مینی چیلر چیست؟

لازم به ذکر است که برای تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج نیازمند آشنایی با دستگاه مینی چیلر نیز هستید. انواع چیلر در ظرفیت پایین را مینی چیلر می نامند که بیشتر مورد استفاده در صنایع تزریق پلاستیک لیزرها و دستگاه‌های خنک کننده گان کاربرد دارد. سیکل خنک کردن در مینی چیلر مانند چیلر می باشد در سیستم مینی چیلر ها از کمپرسورهای پیستونی منیرو پ اسکرال استفاده می شود

تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج - فدک سرما

انواع تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج

تعمیر چیلر و مینی چیلرهای تراکمی در کرج به صورت های مختلفی به انحام می رسد و بسته به نقص موجود در ساختار دستگاه می باشد :

 • پکیج های برودتی
 • دستگاه های خنک کننده (خنک کننده لیزر ، خنک کننده قالب ، خنک کننده تزریق پلاستیک)
 • هواساز ، مینی چیلر ، چیلر تراکمی ، چیلر جذبی
 • تعمیر کمپرسور چیلر (خدمات مکانیکی و الکتریکی)
 • تعمیر و بازسازی تابلو برق چیلر
 • اسیدشویی کندانسور چیلر
 • تعویض روغن کمپرسور چیلر
 • تعمیر اویل پمپ چیلر
 • سرویس چیلر ، سرویس سالیانه و دوره ای
 • شارژ گاز چیلر
 • نعمیر کندانسور و اواپراتور چیلر
 • برج خنک کننده چیلر
 • تعمیر چیلر ساران ، چیلر ساراول ، چیلر سرمافرین

اهمیت انتخاب حرفه ای ترین مرکز تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج

از آنجایی که ساختمان چیلرها نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع کمی پیچیده تر می باشند ، تعمیرات این دستگاه نیازمند بهره مندی از تخصص ، دانش کافی و تجربه است ؛ به همین دلیل بسیاری از صاحبان مشاغل صنعتی و کارخانه ای در بازه های زمانی منظم به منظور سرویس ، نگهداری تجهیزات و تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی ، نیازمند استفاده از این خدمات هستند. اما همواره یکی از دغدغه های آنان این است که این کار را بر عهده چه کسانی و چه مجموعه ای قرار دهند تا نتایج به دست آمده از عملکرد تجهیزات راضی کننده باشد و پشتیبانی و تعمیر دستگاه چیلر به بهترین شکل به انجام برسد ؟تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج

شما می توانید جهت تکمیل اطلاعات خود مقاله تعمیر کولر گازی کرج  و نیز تعمیر سردخانه در کرج  را نیز مطالعه و از اطلاعات تخصصی این مطلب استفاده بفرمایید.

ما در اینجا به شما شرکتی را معرفی می کنیم که می توانید با آرامش خاطر و اطمینان کامل انجام هرگونه از خدمات چیلر ساختمانی یا صنعتی خود را به آن بسپارید. فدک سرما با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری در زمینه تعمیر چیلر و سرویس چیلر در کرج ، در حال خدمات رسانی به همشهریان عزیز می باشد که این از بزرگترین افتخارات این مجموعه می باشد که در تمام این سال ها توانسته است به طور کامل رضایت و اعتماد مشتری را جلب کند.تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج

کلیه تعمیرکار و سرویس کار چیلری که در این مجموعه فعالیت می کنند ، همگی در برترین اموزشگاه های سطح کشور علم لازم را در زمینه نگهداری و تعمیر چیلر کسب کرده اند و از همه مهم تر دارای تجربه کاری درخشان بوده که هر کدام در عیب یابی چیلر دارای مهارت و تبحر خاصی می باشند. آنها در کمترین زمان ممکن به صورت تخصصی به عیب یابی دستگاه شما می پردازند. سپس آنگاه با توجه به تجربه کاری خود سرویس چیلر و تعمیر چیلر شما را انجام می دهند.

آیا چیلر شما با مشکل مواجه شده و نیاز به سرویس و تعمیر چیلر دارد ؟

نگران نباشید و کار را به ما بسپارید! فدک سرما بزرگترین تعمیرگاه چیلر البرز در کرج ، با داشتن تعمیر کارانی متخصص و با تجربه آماده ارائه کلیه خدمات سرویس چیلر و تعمیر چیلر در کرج میباشد. نیروهای ما در نزدیک‌ ترین مکان به محل زندگی و کار شما حضور داشته و با اولین تماس شما ، یکی از بهترین و متخصص ترین تعمیرکاران چیلر شهر برای عیب یابی و تعمیرات چیلر شما اعزام می شود. ما سال هاست که در زمینه سرویس و تعمیر چیلر البرز در کرج فعالیت می کنیم و دارای سابقه کاری درخشان می باشیم و همیشه مورد اعتماد و رضایت مشتری بوده ایم.

کیفیت شعار ما نیست اعتبار و افتخار ماست

کیفیت خدمات ما شعار نیست و ما با ارائه بهترین خدمات توانسته ایم با انجام حرفه ای ترین خدمات تخصصی اعتماد مشتریان را به خود جلب کنیم. شما می توانید با آرامش خاطر انجام هر یک از خدمات چیلر را به بسپارید . ما کلیه خدمات چیلر تراکمی و جذبی را از قبیل تعمیر چیلر ، سرویس چیلر ، نصب چیلر ، جابجایی چیلر ، رفع ابریزی و نشتی چیلر ، شارژ گاز چیلر ، تعویض کمپرسوریر چیلر ، رفع ایراد یخ زدگی اواپراتور چیلر ، تعویض قطعات چیلر به بهترین کیفیت با بهترین قیمت انجام می دهیم.

به متخصصان ما برای سرویس چیلر ، نگهداری و تعمیر آن اعتماد کنید

مهم نیست چیلر خود را از کجا تهیه کرده اید. زیرا متخصصان حرفه ای و باتجربه ما اسیدشویی چیلر ، نگهداری چیلر ، شارژ گاز چیلر ، سرویس دستگاه و تعمیر تمام برندها و مدل های تراکمی و جذبی را در استان تهران و کرج پشتیبانی می کنند. تمامی تعمیرکاران چیلر که در مجموعه فدک سرما که در زمینه تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج خدمات رسانی می کنند ، دارای مدارک معتبر تخصصی از برترین اموزشگاه های سطح کشور هستند که نشان از علم در کنار تجربه درخشان آنان دارد و این همواره بزرگترین سرمایه و دلیل اعتماد مشتری به ما می باشد. به جرات می توانیم بگوییم که فدک سرما تنها مرکز تخصصی تعمیر چیلر در کرج است که توانسته حرفه ای ترین خدمات را برای مشتریان خود به ارمغان آورد ؛ به طوری که ما کلیه خدمات ارائه شده مشتریان را گارانتی می کنیم.

 فیلم آموزش شارژ روغن کمپرسور چیلر را مشاهده فرمایید

 

دلایل زیر ثابت می کنند که فدک سرما در زمینه تعمیر و سرویس چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج بهترین است :
 • دارای تخصص و تجربه کاری در زمینه تعمیر چیلر
 • تعمیرکاران چیلر در عیب یابی چیلر حرفه ای بودن
 • سابقه زیاد در زمینه تعمیر انواع چیلر جذبی و ترکیبی
 • وقت شناس بودن تعمیرکاران چیلر و تنظیم کردن ساعت کاری خود با مشتریان
 • سرویس دهی در تمامی مناطق تهران
 • هزینه‌های منطقی و منصفانه برای تعمیرات چیلر
 • در صورت نیاز استفاده از قطعات معتبر اورجینال و شرکتی
 • تعمیر و سرویس انواع مدل ها و برندهای چیلر

بزرگترین راز اعتماد مشتریان به فدک سرما، داشتن جواز کسب از اتحادیه تعمیرکاران می باشد و همچنین کلیه تعمیرکاران فدک سرما دارای گواهی نامه اموزشی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد که این بزرگترین برگ برنده ما می باشد.

ما از تسلط کافی برای عیب یابی و تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج برخورداریم.

فدک سرما سال هاست که در زمینه عیب یابی چیلر و تعمیر انواع چیلر در سراسر تهران توسط افراد متخصص فعالیت می کند و توانسته است در این زمینه تجربه و مهارت کافی را کسب کند به طوری که در کمترین زمان ممکن عیب دستگاه شما را شناسایی کرده و با کمترین هزینه به تعمیرات چیلر می پردازد.

لطفا نگران خرابی چیلرتان نباشید.

تعمیرکاران ما دارای علم به روز و تجربه درخشان در رفع این مشکلات دارند. آن ها در کمترین زمان ممکن عیب دستگاه شما را پیدا و رفع می کنند.

معمولا جهت مراجعه برای تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج این دست از گزارش های خرابی مطرح می شوند :

 • کمپرسور چیلر روشن نمیشود
 • کمپرسور چیلر روشن نمی شود ولی در مدار کنترل حفاظت آلارم است
 • کمپرسور چیلر استارت می خورد ولی روی دور آرام نمی رود
 • کمپرسور استارت می خورد و کار می کند ولی آورلد عمل می کند
 • کمپرسور چیلر استارت می خورد ولی زود خاموش می شود
 • کمپرسور چیلر دائم کار می کند
 • دمای فضا بسیار بالا است
 • دمای فضا بسیار پایین است
 • کمپرسور یخ و برف زده است

برای انجام هریک از خدمات بالا می‌توانید با نزدیک‌ترین تعمیرگاه یا با دفتر مرکزی تماس گرفته تا در کمترین زمان ممکن با اعزام یک کارشناس به شما کمک کنیم.

در مجموعه فدک سرما چه خدماتی از چیلر ارائه می شود ؟

فدک سرما بزرگترین و تنها مجموعه ای می باشد که کلیه خدمات چیلر تراکمی و جذبی را توسط متخصص ترین تعمیرکاران ارائه می دهد.

این خدمات تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج عبارتند از :

 1. تعمیر چیلر و چیلر تراکمی و چیلر جذبی و البته سرویس کردن این دستگاه ها
 2. تعمیر و تعویض کمپرسور چیلر
 3. شارژ گاز چیلر
 4. تعویض کر درایر و فیلتر درایر
 5. عیب یابی تابلو برق چیلر
 6. نوسازی تابلو برق چیلر
 7. لیک یابی و نشت یابی چیلر
 8. هوشمند سازی تابلو برق چیلر
 9. سرویس برج خنک کننده
 10. عیب یابی مکانیکی و برقی
 11. اسیدشویی چیلر و سرویس کندانسور
 12. آماده سازی و راه اندازی چیلر

تعمیرکاران ما دارای تسلط کافی در زمینه ارائه کلیه خدمات ذکر شده می باشند. آن ها بعد از انجام تعمیرات چیلر لذت یک باد خنک را به شما هدیه خواهند داد.

شیر الکتریکی

تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج - فدک سرما

بطور کل شیرهای الکتریکی یا شیرهای کنترل الکترونیکی میتوانند در هرجایی مورد استفاده قرارگیرند ؛ بعنوان شیر انبساط و بطور کلی بعنوان انواع رگولاتورها و شیرهای کنترل فشار و دبی و غیره . مورد استفاده این شیر الکتریکی در چیلر سردخانه آیس بانک ، مینی چیلر داکت اسپلیت کولر گازی ، ایردرایر و انواع سیستم های برودتی می باشد. چهار دسته از این شیرهای الکتریکی به بازار متداول صنعت راه پیدا کرده است که عبارتند از : شیرهای برقی – شیرهای آنالوگ – شیرهای موتوری و شیرهای موتوری پله ایی یا همان Step motor ها. شیرهای موتوری پله ایی ، یا استپ موتورها ، اساس تولید شیرهای انبساط حرارتی کنترل الکترونیکی میباشند که آنها را EEV مینامیم.

در شیرهای دارای استپ موتور ، یک موتور باعث باز و بسته شدن شیر میشود با این تفاوت که استپ موتورها بر خلاف موتورهای متداول امروزی هنگام برقراری جریان گردش مستمر و بدون توقفی ندارند ، بلکه با هر سیگنالی که از سمت کنترل کننده الکترونیکی به آنها ارسال می شود ، بخشی از یک دور کامل (بر حسب درجه) توسط موتور طی میشود. اگر به هر بخشی از دور که توسط موتور طی میشود یک پله یا step بگوییم ، متوجه میشوید که چرا نام این موتورها را استپ موتور گذاشته اند. استپ موتورها به سیگنال ارسالی از طرف کنترل کننده دیجیتالی همواره پاسخ دقیقی میدهند که در نهایت باعث ایجاد کنترل دقیق بر روی محصول موردنظر که بواسطه این موتورها ساخته شده ، خواهد شد.

شیرهای الکتریکی برای نمونه استپ موتورهای مورد استفاده در EEV ها تقریبا دارای 2500 الی 6300 استپ (پله) میباشد. بنابراین میتوان پی برد اینگونه از شیرهای انبساط میتوانند کنترل دقیقی بر روی دبی مبرد عبوری به اواپراتور داشته باشند. استپ موتورها مدت زمان زیادی است که اختراع شده اند ولی بدلیل گران بودن آن معمولا در تجهیزات گران قیمت یا لوکس مورد استفاده قرارمیگرفتند. در سالهای اخیر بدلیل اینکه اکثر تولیدات و محصولات به سمت سیستم های کنترل دیجیتالی پیش رفته اند ، استفاده از این نوع موتورها را در محصولات چندین برابر کرده است.

تئوری عملکرد استپ موتورها شیر الکتریکی

همانطور که گفتیم موتورهای معمولی از لحظه ایی که به برق متصل میشوند شروع به گردش کرده و به گردش خود ادامه میدهند تا جایی که برق آنها قطع شود ولی استپ موتورها هنگام وصل شدن جریان ، کمانی از دور کامل را طی کرده و می ایستند و با اتصال دوباره جریان ، کمان دیگری از دور کامل طی میشود. این عمل می تواند تا نهایت جایی که محدودیت مکانیکی بما اجازه میدهد صورت پذیرد. اساس استپ موتورها هم بر پایه اساس موتورهای معمولی است بر حسب این قانون که : قطب های هم نام همدیگر را دفع و قطب های غیر-همنام در آهن ربا یکدیگر را جذب میکنند.

تمامی EEV ها دارای یک کنترل کننده الکترونیکی هستند. اغلب استپ موتورها و بطور کلی استپ موتورهای بکار رفته در EEV ها فاقد مغز متفکر هستند. این مدل استپ موتورها هرگاه سیگنالی دریافت کنند ، موقعیت خود را تغییر داده در غیر اینصورت سرجای خود ثابت میمانند.

هنگامی که برق سیستم وصل میشود ، سیستم کنترل کننده الکترونیکی از کجا بداند که استپ موتور EEV در چه وضعیتی و چه پله ایی قرار دارد ؟ فرض کنید یک EEV دارای نهایت 2500 استپ میباشد. هنگامی که EEV برای اولین بار شروع به کار میکند یا برق آن وصل میشود برای بدست آوردن نقطه آغازین یا استپ شماره صفر ، کنترل کننده دیجیتالی بجای 2500 سیگنال ، 3000 سیگنال بسمت EEV میفرستد ؛ به عبارت دیگر تعدادی سیگنال بیشتر از تعداد پله های شیر انبساط دیجیتالی. این فرآیند باعث میشود که کنترل کننده مطمئن شود که شیر انبساط در وضعیت صفر قرار گرفته است و نقطه شروع و صفر شیر انبساط بدست می آید.
شیرهای انبساط دیجیتالی همانند شیرهای انبساط ترموستاتیک دبی مبرد ورودی به اواپراتور را کنترل میکنند و میزان این دبی بواسطه سیگنالی که از کنترل کننده الکترونیکی به سمت استپ موتور شیر انبساط ارسال میشود تنظیم میشود.
در شیرهای انبساط ترموستاتیک حس کردن شرایط خروجی از اواپراتور و تنظیم شیر انبساط بواسطه بالب حرارتی شیر انبساط انجام میشود و در شیرانبساط الکترونیکی حس کردن فشار خروجی از اواپراتور و دمای سوپرهیت توسط سنسورهای دمایی (مانند Pt1000) و ترانسدیوسر فشار (مانند خروجی 20-4 میلی آمپر) انجام میگردد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle” height=”small” bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#8ba7bf”][vc_column][vc_column_text]

تعمیرگاهی برای معتبر ترین برندهای تعمیر و سرویس چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج

ما در این مرکز با توجه به تعامل با تمامی برندها و شرکت‌های مطرح در زمینه تولید چیلر سال‌هاست کار پشتیبانی و تعمیر چیلر و سرویس چیلر، این وسیله ارزشمند را به عهده گرفته‌ایم و در تعمیر بهترین برندها تخصص بالایی داریم.

 • تعمیرات چیلر مدیا
 • تعمیرات چیلر اسکرال
 • تعمیرات چیلر اسکرو
 • تعمیرات چیلر ساران
 • تعمیرات چیلر تراست
 • تعمیرات چیلر تو یو
 • تعمیرات چیلر گری
 • تعمیرات چیلر اکسیژن
 • تعمیرات چیلر ال جی
 • تعمیرات چیلر ابارا
 • تعمیرات چیلر کریر
 • تعمیرات چیلر یورک
 • تعمیرات چیلر آرسان تهویه
 • تعمیرات چیلر دی وی ام
 • تعمیر چیلر تهویه مطبوع
 • تعمیر چیلر صنعتی
 • تعمیر مینی چیلر دایکین
 • تعمیر مینی چیلر آ یو ایکس
 • تعمیر مینی چیلر گرند فوس
 • تعمیر مینی چیلر کریر
 • تعمیر مینی چیلر تویو

ما با بهره گرفتن از متخصص‌ترین و متعهدترین تعمیرکاران و برپا کردن دوره‌های آموزشی تخصصی منظم به بهترین نحوه ممکن چیلر شما را تعمیر و آماده‌ به‌ کار می‌نماییم و خوشحالیم که می‌توانیم در تمامی طول سال و در ۲۴ ساعت شبانه‌ روز بهترین خدمات را به هم‌ وطنان عزیز ارائه دهیم.

 • چگونه اواپراتور سوراخ میشود ؟

یکی از مشکلاتی که سبب تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی در کرج می شود ، سوراخ شدن اوپراتور است. در اواپراتورهای شل اند تیوب آبی لوله‌های اواپراتور و آب در کنار آن ها درون یک پوسته قرار دارد. در فضای بین آنها سیال (آب) حرکت می‌کنند. همچنین در اواپراتور های پلیتی که در لایه‌های صفحه‌ای آن آب و گاز در کنار یکدیگر حرکت می‌کنند. هرگاه حرکت آب سیال درون اواپراتور متوقف شود و دما به زیر صفر برسد و یا دمای مبرد از حد معین پایین‌تر بیاید (این مشکل زمانی رخ می دهد که ترموستات فرمان قطع کمپرسور را ندهد و کمپرسور یکسره کار کنند) سیال ما می‌باشد درون اواپراتور یخ زده و در نتیجه حجم آن افزایش پیدا کرده و منجر به سوراخ شدن اوپراتور میشود. همچنین در حالت دیگر که چیلر در فصل زمستان نیز کار می کنند و مجموعه چیلر و پراتور در فضای آزاد قرار دارند باید دقت داشت که امام را طور از عایق استاندارد استفاده شده باشد. چون دمای هوا به زیر صفر درجه می آید و اواپراتور نیز در هوای آزاد قرار دارد امکان یخ زدن آب درون اواپراتور در هوای آزاد وجود دارد.

 

منابع و مواخذ تعمیر چیلر و مینی چیلر تراکمی:

Advantages of VRF system over mini chiller

11 دیدگاه

 • با سلام
  توی این هفته نیروها روی تجهیزات ما توی شرکت فروکتز کار کردن
  تعمیر کمپرسور،اسید شویی کندانسور،راه اندازی چیلر
  کارتون واقعا عالی و اصولی بود .توی این 9 سال گروهی ب تخصص و توانایی فدک سرما ندیده بودم

 • تشکر از مطالب مفیدتون
  من دانشجوی کارشناسی تاسیسات هستم خیلی از وبسایتتون استفاده میکنم

 • با تشکر از ازلطف دوستان ،ما با دریافت این انتقادات و پیشنهادات نیرو و انگیزه بیشتری در جهت ارایه مطالب آموزنده به شما عزیزان بدست میاریم.
  ما رو از نظرات خودتون محروم نفرمایید.
  و هر سوال و موردی رو در زمینه خدمات و تعمیر چیلر و مینی چیلر داشتید با ما در میان بگذارید.
  با تشکر تیم پشتیبانی فدک سرما.f

 • با سلام مطالبتون بسیار مفید بود
  میخواستم بپرسم برای چیلر دوره آموزشی دارید ؟؟
  شرایط دوره چی هست

 • عالی، کارتون درسته
  واقعا دمتون گرم که تا بازار آهن تهران اومدید و دستگاه چیلر لیزر ما رو در جا راه اندازی کردید.
  و باعث شدید کار ما نخوابه

 • خیلی تشکر از گروه فدک سرما مخصوصا جناب مهندس فیروزی،
  که واقعا بزرگواری میکنن و جواب تمام سوالات رو میدن بدون هیچ چشم داشت و توقعی
  خدا خیرتون بده.

  • تشکر از لط شما
   اینکه بتونیم تا حد امکان و دانشمون جواب سوالات دوستان رو بدیم و کمکی کرده باشیم باعث افتخار ماست

 • سلام
  یه سوال خدمتتون داشتم
  چیلر ما به یه مشکلی خورده، میدونم به این شکل نمیشه عیب یابی و بررسی کرد و حتما باید حضوری تشریف بیارید.
  اما میخواستم در صورت امکان من رو راهنمایی بفرمایید.
  چیلر با کمپرسور 5 اسب دی وی ام داریم که تا چند روز پیش درست کار میکرد.
  اما چند روزه که دما رو پایین نمیاره، صدای کمپرسور عوض شده و فشار ساکشن بالاست حدود 110
  و مورد بعدی اینکه قسمت سرسیلندر بدجوری داغ میشه.

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز.
   از توضیحاتتون مشخص هست که روی سیستم و اجزا شناخت دارید.
   بله درست هست همونطور ک خودتون فرمودید باید برای تشخیص نهایی حتما چیلر بازدید بشه.
   اما طبق علائم و نشانه هایی که فرمودید
   احتمال شکستن سوپاپ و پریدن واشر در قسمت سرسیلندر و همینطور معیوب بودن قسمت والف پلیت هم میتونه باشه.
   باز هم تکرار میکنم حتما باید کمپرسور دمونناژ و چک بشه.

  • درود بر شما
   نوع شل اند تیوپ. shell and tupe همانطور که از نام آن مشخص است از دو قسمت پوسته و لوله تشکیل شده به طور معمول اوپراتورهای شل تیوب از دو نوع خشک و تر ساخته می شود نوع آن معمولاً در چیلر های تهویه و تا دمای منفی ۱۰ درجه استفاده می‌شود اما در چیلر های با ظرفیت بالا و دمای خیلی پایین تر از اواپراتورهای خشک استفاده می شود که تیپ آنها فلادد میباشد.
   در اواپراتور های شل تیوب گاز داخل لوله ها به گردش درآمده و آب درون پوسته و دور لوله ها در گردش می باشد و در این تبادل گرمای آب توسط گاز سرد داخل لوله ها گرفته شده و مبرد به قسمت کمپرسور باز می گردد.
   شکل ظاهری آن ها نیز مانند یک استوانه لوله می باشد که داخل آن لوله های مسی و آلومینیومی قرار دارد همچنین برای بالا بردن راندمان در لوله های مسی از توربولاتور و یا ستاره آلومینیومی نیز استفاده می شود.
   در قسمت پوسته و دور لوله ها نیز از قطعه ای به نام بافل و یا مخشوش کننده آب جهت اینکه آب درون پوسته نیز حرکت گردابی داشته باشد استفاده می شود.

   اما نوع اپراتور های پلیتی
   ساختار این نوع از مبدل ها از نوع پلیت استنلس استیل می باشد که پلیت ها در کنار یکدیگر پرس شده است و در یک قسمت پلیت کناری و آن آب در جریان میباشد مبدل های پلیتی از ظرفیت های مختلف با تعداد پلیت ها ساخته می شود از این نوع مبدل ها در پکیج های شوفاژ دیواری استفاده می‌شود اما دقت داشته باشین مبدل هایی که در پکیج های دیواری به عنوان مبدل ثانویه استفاده می شود نوع مبدل آب به آب است اما در اواپراتور های چیلر نوع مبدل پلیتی نوع آب به گاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.